Temanıza ait demo içeriği ya da size ait ürünleri aktarmak istediğinizde aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekecektir.

 

  • Temanız’a ait kurulum dosyasında eğer demo.sql yok ise lütfen destek@e-tema.net adresine mail atınız.
  • Temanız’a ait demo.sql dosyasını Sistem > Araçlar > Yedekle & Geri Yükle alanından yükleyiniz ve daha sonra sağ üst köşedeki içe aktar buton’una tıklayınız.
  • Yukarıda ki adımın sorunsuz bir şekilde çalıştığını varsayarak yapacağınız işlemi anlatıyorum, eğer yukarıdaki işlemde bir hata aldıysanız yazımızın devamını okuyunuz.
  • demo.sql aktarıldığında sitenizde resimler gözükmeyecektir, bunun için tema kurulum dosyasının içinde bulunan resimleri images > catalog alanına aktarınız buradan sonra yapacağınız bir işlem kalmayacaktır.

 

Karşılaşacağınız bazı hata ve çözümleri:

  • Sql aktarımı sırasında hata aldıysanız veri tabanı tablo ön ek’iniz farklı olabilir örneğin bizim demo.sql dosyasındaki veri tabanları ön eki “oc_” şeklindeyken sizin sitenizin veri tabanı “oczi_” şeklinde ise sql dosyası aktarılamaz bunun için atom.io gibi bir editör ile demo.sql dosyasında ki tüm tablo öneklerini sitenizde ki gibi yapmanız gerekecektir.
  • Dil sorunu: Bu sorunda ürünleri problemsiz aktarırsınız sitenizde de gözükür ama admin panelinde gözükmez ve gözüken ürünlerde düzenleme yaptıktan sonra kaybolur. Bunun sebebi sitenizde türkçe dilinin kurulu olmamasıdır. Türkçe dilini kurduğunuzda problem kalmayacaktır. Sitemizde ki Opencart Dil Dosyası Nasıl Kurulur yazımıza bakabilirsiniz.
  • Giriş sorunu: Sitenize demo.sql dosyasını kurduğunuzda admin bilgileri değişecektir. Bizim tanımladığımız Kullanıcı Adı: admin, Şifre: 123456 gibi varsayılan bir değer alacaktır. Bu değerleri deneyebilirsiniz ve giriş yapamazsanız veri tabanınızdan şifrenizi değiştirebilir ya da destek@tema.ninja adresi ile bağlantı kurabilirsiniz.

 

Was this article helpful to you?

Express Tema

Firmamızın bilgi bankası modaratörüyüm, bilgi bankasını ve forumlarla ilgili işlemleri ben sağlıyorum. Bana sormak istediğiniz bir soru var ise lütfen mesaj atınız.

Cevap bırakın