Woocommerce ile E-Ticaret Yapılır Mı?

2 sene önce - admin

Bu yazımızda wordpress’de bir eklenti olan woocommerce e-ticaret eklentisini inceleyeceğiz e-ticaret için uygun olup olmadığını ya da kimler için uygun olduğunun cevabını alacağız.

Woocommerce, wordpress’de satış yapmanızı sağlayan eklentidir. 50 milyon indirilmeye ulaşmıştır. Gelin sizin için woocommerce uygun mu? bulalım…

Öncelikle nasıl bir e-ticaret sitesi açmak istediğinizi detaylı olarak düşünmeniz gerekiyor. Aşağıda ki sorular ve cevaplarına göre woocommerce’i seçebilirsiniz.

 

Web siteniz kurumsal bir site olup ürünlerinizin listelemesini mi yapmak istiyorsunuz?

Eğer kurumsal bir site kullanacaksanız, sitenizde ürünleriniz haricinde listeleyeceğiniz farklı alanlar da olacaksa kesinlikle Woocommerce tercih etmelisiniz.

 

Çok fazla satışı olan bir firma mısınız?

Çok fazla satışınız var ise ve siparişlerinizi henüz bir otomasyon’a bağlamadıysanız Woocommerce tercih etmeniz pek faydalı olmayacaktır. Bunun birden fazla sebebi var. Eğer ürün dosyalarını başka bir firmadan alıyorsanız ya da almayı düşünüyorsanız büyük firmaların Woocommerce kullanmaması bunun için bir etken maalesef, ürün dosyalarınızı aldıktan sonra Woocommerce için düzenleme yapmanız gerekecektir. Bir diğer etken ise wordpress’in admin paneli yapısı ve siparişler alanının yönetilebilirliği sizin için yeterli olmayabilir. Ayrıca wordpress’de tahmini olarak 4 haneli bir ürün sayısına ulaştığınızda siteniz çalışmayı durduracaktır. Büyük firmalar için Opencart yada CsCart daha uygun olacaktır.

 

Az satışı olan, butik bir firma mısınız?

Woocommerce ve wordpress’i seçmeniz başlangıç aşamasında işinize yarayacaktır. Kolay kullanılabilen eklentiler ve admin paneli E-Ticaret yapmayı öğrenme aşamasında sizin için faydalı olacaktır. En önemli etkenlerden biri ise ücretler, Woocommerce ücretsiz bir eklenti olduğu için başlangıç aşamasında giderlerinizin olmaması sizin için en iyi ihtimallerden biridir. Ayrıca wordpress eklenti paneli üzerinden bazı bankalara ait sanal pos’ları da ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu sayede yıllık gideriniz Alan Adı ve Hosting masrafınız olacaktır.

 

Not: Bir sonra ki yazımızda sizlere nasıl SANAL POS kurulumu yapabileceğiniz anlatacağım.